KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14534167
nr 1453 4167
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Norra bantorget. Signerad, daterad 1954. Blandteknik, bildmått: 16x28, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:18:23
7/3 18:22:42